Datum objave: 22. ožujka 2024.

Zdrava staza okusa – posjet Udruzi pčelara Baranja i ocjenjivanje meda

Dana 22.ožujka 2024. smo imali privilegiju posjetiti Udrugu pčelara Baranja, gdje smo sudjelovali u jedinstvenom procesu ocjenjivanja uzoraka meda. Ova suradnja između naših učenika i Udruge pčelara Baranja pokazala je koliko je važno promicati lokalne proizvode i educirati mlade o zdravim prehrambenim navikama. Bili smo oduševljeni vidjeti stručnjake kako pažljivo analiziraju svaki uzorak meda te kako nam prenose svoje znanje i iskustvo. Naši učenici su stekli neprocjenjivo iskustvo i naučili mnogo o procesu proizvodnje meda, njegovim različitim karakteristikama te o važnosti kvalitete i autentičnosti proizvoda. Također, ovo iskustvo ih je inspiriralo da više cijene trud lokalnih pčelara i njihovu predanost očuvanju tradicije i prirode.

Želimo se zahvaliti Udruzi pčelara Baranja na srdačnom prijemu i prilici da sudjelujemo u ovom događaju!

Nastavljamo s entuzijazmom promicati zdravu prehranu i podržavati naše lokalne proizvođače.

Olivera Stojaković, prof.