Datum objave: 15. veljače 2024.

DSI 2024

Kako slogan ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta glasi „Gejmaj sigurno – zajedno za bolji internet“, u našoj školi održana je radionica na temu video igara pod nazivom Netoksične kule. Cilj je radionice osvijestiti štetnost “toksičnog ponašanja” u online videoigrama i drugim kooperativnim okruženjima te razviti strategije za konstruktivnu komunikaciju u grupnom okruženju. Razgovorom, brainstormingom te radom u paru učenici su identificirali “toksična ponašanja” u online videoigrama. Primjenjivali su strategije za kontroliranje emocija te učili kako konstruktivno komunicirati u timu.

Učenici su sudjelovali u nizu aktivnosti usmjerenih na podizanje svijesti među svojim kolegama. To uključuje edukativne radionice o zaštiti privatnosti na društvenim mrežama, predavanja o prepoznavanju cyberbullyinga te radionice o sigurnom upravljanju lozinkama i osobnim podacima na internetu. Izrađivali su digitalne plakate na raznovrsne teme: kako se zaštititi od phishinga, elementi poruka na koje treba obratiti pozornost, savjeti za online kupovinu, nepoželjni sadržaji na internetu i kome ih prijaviti, bonton na internetu i dr. Radove su objavili na zajedničkoj Padlet ploči te organizirali izložbu odabranih radova u zajedničkom prostoru obiju škola da bi ih predstavili široj publici.