Datum objave: 18. ožujka 2024.

Digitalna čistka 2024.

Pridružili smo se akciji pod nazivom Digital Cleanup day, koja se održava 16. ožujka 2024. diljem svijeta.

Naši učenici su trajno obrisali nepotrebne e-poruke, datoteke, aplikacije, duplikate fotografija i videa koji su digitalni otpad i predstavljaju naš digitalni otisak. On se nalazi u sigurnosnim kopijama u “oblacima” koji nastavljaju trošiti električnu energiju samo da bi ih tamo pohranjivali.

Smanjenjem količine digitalnih podataka na serverima, a naročito usvajanjem održivih online navika i razvijanjem digitalne higijene, trošimo manje električne energije, smanjujemo emisije CO2 i time čuvamo okoliš.

Sanja Širić, prof., Olivera Stojaković, prof.